Съобщение
Сканиран Образец на бюлетината за гласуване в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 12.11.2016 г. за Район N:10 - Kюстендилски, може да видите тук.
Сканиран Образец на бюлетината за гласуване в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 12.11.2016 г. за Район N:10 - Kюстендилски, може да видите тук.
График за раздаване на изборните книжа, материали и бюлетини от членове на Районна избирателна комисия в Десети район – Кюстендил, съвместно с общинските администрации, както следва:
Община |
Дата |
Час |
РИК |
Кюстендил |
12.11.2016 г. |
съгласно Приложение № 1 |
Силвия Йорданова Генкова и Александра Колева |
Трекляно |
12.11.2016 г. |
13:00 часа |
Миленка Цекова Стоянова Евелина Пенчева Иванова |
Невестино |
12.11.2016 г. |
13:00 часа |
Венцеслав Благоев Механджийски Любомир Пенев Стоилков |
Бобошево |
12.11.2016 г. |
14:30 часа |
Венцеслав Благоев Механджийски Любомир Пенев Стоилков |
Рила |
12.11.2016 г. |
17:00 часа |
Венцеслав Благоев Механджийски Любомир Пенев Стоилков |
Кочериново |
12.11.2016 г. |
16:00 часа |
Венцеслав Благоев Механджийски Любомир Пенев Стоилков |
Бобов дол |
12.11.2016 г. |
17:00 часа |
Десислава Василева Костадинова-Стоянова и Ивайло Радойчев Анастасов |
Сапарева баня |
12.11.2016 г. |
17:30 часа |
Десислава Василева Костадинова-Стоянова и Ивайло Радойчев Анастасов |
Дупница |
12.11.2016 г. |
съгласно Приложение № 2 |
Десислава Василева Костадинова-Стоянова и Ивайло Радойчев Анастасов |
Приложение № 1 за община Кюстендил, както следва: при формат 102900ХХХ /представляващ № на съответната секция посочен в таблицата/.
Маршрут № |
Час на получаване на изборните книжа |
Избирателна секция № |
1. |
13:00 ч. |
2,3 и 4 |
2. |
13:10 ч. |
1,16,18,19, 20 и 23 |
3. |
13:20 ч. |
5,6, 10, 11 и 37 |
4. |
13:30 ч. |
7,8,9, 12 и 13 |
5. |
13:40 ч. |
14, 15, 17, 50, 58, 59 и 60 |
6. |
13:50 ч. |
21, 22, 24, 30 и 31 |
7. |
14:00 ч. |
25, 26, 27, 28 и 29 |
8. |
14:10 ч. |
32,33, 34, 35 и 36 |
9. |
14:20 ч. |
38, 39, 40, 41 и 42 |
10. |
14:30 ч. |
43, 44, 52, 53 и 61 |
11. |
14:40 ч. |
45, 46, 47 и 48 |
12. |
14:50 ч. |
49, 51, 54, 55, 56 и 57 |
13. |
15:00 ч. |
109, 110, 111, 112ПСИК |
14. |
15:30 ч. |
72, 74, 75 и 76 |
15. |
15:40 ч. |
64, 65, 66, 67 и 71 |
16. |
15:50 ч. |
68 и 69 |
17. |
16:00 ч. |
77 и 79 |
18. |
16:10 ч. |
80, 81, 85 и 88 |
19. |
16:20 ч. |
82, 83 и 84 |
20. |
16:30 ч. |
86, 87, 89 и 90 |
21. |
16:40 ч. |
96, 97, 98 и 99 |
22. |
16:50 ч. |
91,93 и 94 |
23. |
17:00 ч. |
73 и 106 |
24. |
17:10 ч. |
70, 92,102, 103, 104 и 105 |
25. |
17:20 ч. |
100 и 101 |
26. |
17:30 ч. |
62 и 107 |
27. |
17:40 ч. |
63, 78, 95 и 108 |
Приложение № 2 за община Дупница, както следва: при формат 104800ХХХ /представляващ № на съответната секция посочен в таблицата/.
Маршрут № |
Час на получаване на изборните книжа |
Избирателна секция № |
1. |
16:10 ч. до 16:35 ч. |
1,2,3,4,5 и 6 |
2. |
15:35 ч. до 15:40 ч. |
7, 8 и 9 |
3. |
16:50 ч до 16:55 ч. |
10 и 13 |
4. |
16:40 ч. до 16:45 ч. |
11 и 12 |
5. |
14:25 ч. |
14 |
6. |
15:25 ч. до 15:30 ч. |
15, 16 и 17 |
7. |
15:45 ч. до 16:05 ч. |
18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 |
8. |
14:20 ч. |
26 |
9. |
15:10 ч. до 15:20 ч. |
27, 28, 29 и 30 |
10. |
14:55 ч. до 15:05 ч. |
31, 32, 33 и 34 |
11. |
14:40 ч. до 14:50 ч. |
35, 36 и 37 |
12. |
14:10 ч. |
38 |
13. |
14:15 ч. до 14:20 |
39, и 40 |
14. |
14:30 ч. до 14:35 ч. |
41 и 42 |
15. |
14:00 ч. до 14:05 ч. |
43 и 44 |
16. |
13:50 ч. до 13:55 ч. |
45, 46 |
17. |
13:45 ч. |
47 |
18. |
13:35 ч. до 13:40 ч. |
48 и 49 |
19. |
13:25 ч. до 13:30 ч. |
50 и 51 |
20. |
13:25 ч. |
52 |
21 |
12:45 ч. до 12:50 ч. |
53 и 54 |
22. |
12:35 ч. до 12:40 ч. |
55 и 56 |
23 |
12:55 ч. до 13:05 ч. |
57, 58 и 59 |
24 |
12:25 ч. до 12:30 ч. |
60 и 61 |
25. |
12:20 ч. |
62 |
26 |
12:10 ч. до 12:15 ч. |
63 и 64 |
27 |
12:00 ч. до 12:05 ч. |
65 и 66 |
28. |
13:10 ч. до 13:15 ч. |
67 и 68 |
29. |
13:15 ч. до 13:20 ч. |
69, 70 и 71 |
Информация за броя открити избирателни секции на територия на Десети район - Кюстендил:
Общ брой секции: 283 броя
Секции открити в лечебни заведения, домове за стари хора и други специализирани институции за предоставяне на социални услуги, местата за лишаване от свобода и за задържане, плавателни съдове: 5 броя
Подвижни избирателни секции: 4 броя
График за раздаване на изборните книжа, материали и бюлетини от членове на Районна избирателна комисия в Десети район – Кюстендил, съвместно с общинските администрации, както следва:
Община |
Дата |
Час |
РИК |
Кюстендил |
05.11.2016 г. |
съгласно Приложение № 1 |
Силвия Йорданова Генкова и Александра Колева |
Трекляно |
05.11.2016 г. |
13:00 часа |
Миленка Цекова Стоянова Евелина Пенчева Иванова |
Невестино |
05.11.2016 г. |
13:00 часа |
Венцеслав Благоев Механджийски Любомир Пенев Стоилков |
Бобошево |
05.11.2016 г. |
14:30 часа |
Венцеслав Благоев Механджийски Любомир Пенев Стоилков |
Рила |
05.11.2016 г. |
17:00 часа |
Венцеслав Благоев Механджийски Любомир Пенев Стоилков |
Кочериново |
05.11.2016 г. |
16:00 часа |
Венцеслав Благоев Механджийски Любомир Пенев Стоилков |
Бобов дол |
05.11.2016 г. |
17:00 часа |
Десислава Василева Костадинова-Стоянова и Ивайло Радойчев Анастасов |
Сапарева баня |
05.11.2016 г. |
17:30 часа |
Десислава Василева Костадинова-Стоянова и Ивайло Радойчев Анастасов |
Дупница |
05.11.2016 г. |
съгласно Приложение № 2 |
Десислава Василева Костадинова-Стоянова и Ивайло Радойчев Анастасов |
Приложение № 1 за община Кюстендил, както следва: при формат 102900ХХХ /представляващ № на съответната секция посочен в таблицата/.
Маршрут № |
Час на получаване на изборните книжа |
Избирателна секция № |
1. |
13:00 ч. |
2,3 и 4 |
2. |
13:10 ч. |
1,16,18,19, 20 и 23 |
3. |
13:20 ч. |
5,6, 10, 11 и 37 |
4. |
13:30 ч. |
7,8,9, 12 и 13 |
5. |
13:40 ч. |
14, 15, 17, 50, 58, 59 и 60 |
6. |
13:50 ч. |
21, 22, 24, 30 и 31 |
7. |
14:00 ч. |
25, 26, 27, 28 и 29 |
8. |
14:10 ч. |
32,33, 34, 35 и 36 |
9. |
14:20 ч. |
38, 39, 40, 41 и 42 |
10. |
14:30 ч. |
43, 44, 52, 53 и 61 |
11. |
14:40 ч. |
45, 46, 47 и 48 |
12. |
14:50 ч. |
49, 51, 54, 55, 56 и 57 |
13. |
15:00 ч. |
109, 110, 111, 112ПСИК |
14. |
15:30 ч. |
72, 74, 75 и 76 |
15. |
15:40 ч. |
64, 65, 66, 67 и 71 |
16. |
15:50 ч. |
68 и 69 |
17. |
16:00 ч. |
77 и 79 |
18. |
16:10 ч. |
80, 81, 85 и 88 |
19. |
16:20 ч. |
82, 83 и 84 |
20. |
16:30 ч. |
86, 87, 89 и 90 |
21. |
16:40 ч. |
96, 97, 98 и 99 |
22. |
16:50 ч. |
91,93 и 94 |
23. |
17:00 ч. |
73 и 106 |
24. |
17:10 ч. |
70, 92,102, 103, 104 и 105 |
25. |
17:20 ч. |
100 и 101 |
26. |
17:30 ч. |
62 и 107 |
27. |
17:40 ч. |
63, 78, 95 и 108 |
Приложение № 2 за община Дупница, както следва: при формат 104800ХХХ /представляващ № на съответната секция посочен в таблицата/.
Маршрут № |
Час на получаване на изборните книжа |
Избирателна секция № |
1. |
16:10 ч. до 16:35 ч. |
1,2,3,4,5 и 6 |
2. |
15:35 ч. до 15:40 ч. |
7, 8 и 9 |
3. |
16:50 ч до 16:55 ч. |
10 и 13 |
4. |
16:40 ч. до 16:45 ч. |
11 и 12 |
5. |
14:25 ч. |
14 |
6. |
15:25 ч. до 15:30 ч. |
15, 16 и 17 |
7. |
15:45 ч. до 16:05 ч. |
18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 |
8. |
14:20 ч. |
26 |
9. |
15:10 ч. до 15:20 ч. |
27, 28, 29 и 30 |
10. |
14:55 ч. до 15:05 ч. |
31, 32, 33 и 34 |
11. |
14:40 ч. до 14:50 ч. |
35, 36 и 37 |
12. |
14:10 ч. |
38 |
13. |
14:15 ч. до 14:20 |
39, и 40 |
14. |
14:30 ч. до 14:35 ч. |
41 и 42 |
15. |
14:00 ч. до 14:05 ч. |
43 и 44 |
16. |
13:50 ч. до 13:55 ч. |
45, 46 |
17. |
13:45 ч. |
47 |
18. |
13:35 ч. до 13:40 ч. |
48 и 49 |
19. |
13:25 ч. до 13:30 ч. |
50 и 51 |
20. |
13:25 ч. |
52 |
21 |
12:45 ч. до 12:50 ч. |
53 и 54 |
22. |
12:35 ч. до 12:40 ч. |
55 и 56 |
23 |
12:55 ч. до 13:05 ч. |
57, 58 и 59 |
24 |
12:25 ч. до 12:30 ч. |
60 и 61 |
25. |
12:20 ч. |
62 |
26 |
12:10 ч. до 12:15 ч. |
63 и 64 |
27 |
12:00 ч. до 12:05 ч. |
65 и 66 |
28. |
13:10 ч. до 13:15 ч. |
67 и 68 |
29. |
13:15 ч. до 13:20 ч. |
69, 70 и 71 |
Важна информация! Правила за произвеждането и начина за машинно гласуване в СИК в изборите за президент и вицепрезидент на републиката, може да видите тук. Машинно гласуване ще се проведе в секции: 10290005, 10290006, 10290014, 10290015, 10290043, 10290044, 10290045, 10290046, 10290047, 10290048, 10290049 - гр. Кюстендил. 100500001, 100500002 - гр. Бобошево. 104800001, 104800002 - гр. Дупница.
Обучение на СИК на територията на Десети район – Кюстендил, в които ще се проведе машинно гласуване в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 6 ноември 2016 година, а именно 04.11.2016 година от 16:00 часа в сградата на Областна администрация – Кюстендил на ІІ-ри етаж /голямата зала/. Машинно гласуване ще се проведе в секции: 10290005, 10290006, 10290014, 10290015, 10290043, 10290044, 10290045, 10290046, 10290047, 10290048, 10290049. Присъствието е задължително!
Oперативeн план за определяне функциите на членовете на РИК – Кюстендил в изборния ден на 06.11.2016 г. и при евентуален втори тур на изборите на 13.11.2016 г., както следва:
Силвия Йорданова Генкова
Александра Колева
Евелина Пенчева Иванова
Марина Валентинова Иванова
Десислава Василева Костадинова-Стоянова
Ивайло Радойчев Анастасов
Любомир Пенев Стоилков
Миленка Цекова Стоянова
Мая Боянова Станойкова
Венцеслав Благоев Механджийски
Десислава Любенова Шопова
Розалия Йорданова Чобанова
Зоя Драганова Тренева
Силвия Йорданова Генкова
Десислава Василева Костадинова-Стоянова
Решението подлежи на обжалване пред ЦИК чрез Районна избирателна комисия в Десети район - Кюстендил в 3-дневен срок от обявяването му.
Централната избирателна комисия уведомява, че е изработила обучителен материал за секционните избирателни комисии, в който нагледно е показала най-важните действия на СИК в изборния ден. Материала можете да видите тук (https://www.cik.bg/bg/edu/sik2016video ).
Сканиран Образец на бюлетината за гласуване в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 06.11.2016 г. за Район N:10 - Kюстендилски, може да видите тук.
График на обученията на СИК по общини, както и състава на обучаващите членове на Районна избирателна комисия в Десети изборен район – Кюстендил, както следва:
|
Районна избирателна комисия в Десети район - Кюстендил указва на подаващите заявления за регистрация на застъпници и заместващи застъпници, че условията и реда за участие на застъпници на кандидатите от кандидатските листи на партии, коалиции и инициативни комитети, в изборите за президент и вицепрезидент на републиката на 06.11.2016г. следва да прилагат:
Заявление за регистрация на застъпници на кандидатска листа за изборите за президент и вицепрезидент на републиката по образец (Приложение № 39-ПВР от изборните книжа). Заявлението се подписва от представляващия/те партията или коалицията или от изрично упълномощени от тях лица. Заявлението се подписва и /или подава от упълномощени лица, се представя и заверено от пълномощника копие на съответното пълномощно. Заявлението на инициативния комитет се подписва от представляващото инициативния комитет лице. Списъкът се представя задължително и на технически носител в приложеният файл в Excel формат (Приложение 1).
Предложение за регистрация на заместващи застъпници на кандидатска листа за изборите за президент и вицепрезидент на републиката по образец (Приложение № 40-ПВР от изборните книжа). Предложението се подписва от представляващия/те партията или коалицията или от изрично упълномощени от тях лица. Предложението се подписва и /или подава от упълномощени лица, се представя и заверено от пълномощника копие на съответното пълномощно. Предложението на инициативния комитет се подписва от представляващото инициативния комитет лице. Списъкът се представя задължително и на технически носител в приложеният файл в Excel формат (Приложение 2).
Декларация от лицата заявени за регистрация като застъпници (Приложение N:41-ПВР)
Районна избирателна комисия в Десети район - Кюстендил уведомява партиите, коалициите и инициативните комитети, регистрирали кандидатски листи за участие в изборите за президент вицепрезидент и национален референдум на 06 ноември 2016 год., че могат да използват следната таблица във връзка с подаването на Списъка на упълномощените представители при произвеждане на изборите за президент и вицепрезидент на републиката и/или национален референдум на 6 ноември 2016 година до РИК - Кюстендил, съгласно Приложение № 1 към Решение № 3718-ПВР/НР от 04.10.2016 г. на ЦИК.
Таблицата може да изтеглите от тук.
Информация за избирателите: Срокове и възможности за справка
До 22 октомври 2016 г.
На 22 октомври изтича крайният срок, в който избирателите, чийто постоянен и настоящ адрес са в различни населени места, може да поискат да бъдат вписани в избирателния списък по настоящ адрес където да упражнят правото си на глас. Заявленията за гласуване по настоящ адрес се подават до общинската администрация по настоящ адрес.
До 29 октомври 2016 г.
В случай, че избирател установи непълноти и грешки в избирателния списък, отнасящи се до него самия (сгрешено име, ЕГН, адрес), може да поиска отстраняване на същите, като подаде заявление до кмета на общината, кмета или кметския наместник до 29.10.2016г.
ВНИМАНИЕ!
Съветваме гражданите да извършат своевременно справка за това, в коя СИК ще гласуват, за да могат да се възползват от сроковете по-горе. Справката може да извършите по някой от следните начини:
- През Интернет на адрес http://www.grao.bg/elections/
- Чрез SMS на единен номер 18429
- Чрез тел. 0800 1 4726, безплатен за цялата страна, избира се директно от стационарен или мобилен.
Можете да гласувате САМО в секцията, която ще ви изпише справката.
В СИК, различна от секцията по постоянния адрес на избирателя, могат да гласуват само лица с увредено зрение или със затруднения в придвижването; ученици или студенти, редовно обучение; лица, заети с произвеждането на изборите в изборния ден или лица с издадено удостоверение за гласуване на друго място - това са кандидатите за президент и вицепрезидент, членове на ЦИК, членове на РИК и наблюдателите. Никой друг.
Определя отговорници по общини в Десети район - Кюстендил, както следва:
№ по ред |
Община |
Отговорник от Районна избирателна комисия в Десети район - Кюстендил |
Телефон за връзка |
1. |
ОБЩИНА БОБОШЕВО |
Венцеслав Благоев Механджийски |
0877 246 655 |
2. |
ОБЩИНА БОБОВ ДОЛ |
Ивайло Радойчев Анастасов |
0888 395 413 |
3. |
ОБЩИНА ДУПНИЦА |
Десислава Василева Костадинова-Стоянова |
0885 767 260 |
4. |
ОБЩИНА КЮСТЕНДИЛ |
Силвия Йорданова Генкова |
0897 525 966 |
5. |
ОБЩИНА КОЧЕРИНОВО |
Марина Валентинова Иванова |
0878 720 669 |
6. |
ОБЩИНА НЕВЕСТИНО |
Александра Колева |
0879 818 025 |
7. |
ОБЩИНА РИЛА |
Десислава Любенова Шопова |
0898 564 569 |
8. |
ОБЩИНА САПАРЕВА БАНЯ |
Мая Боянова Станойкова |
0884 800 403 |
9. |
ОБЩИНА ТРЕКЛЯНО |
Миленка Цекова Стоянова |
0896 732 618 |
относно: Разглеждане на жалба вх.№ 328/13.11.2016 г. и № 11/13.11.2016 г. по електронния публичен регистър за жалбите и сигналите от Ивайло Любенов Константинов в качеството му на общински ръководител на „ПП ГЕРБ” – гр.Дупница.
относно: Разглеждане на жалба вх.№ 327/13.11.2016 г. и № 10/13.11.2016 г. по електронния публичен регистър за жалбите и сигналите от Катерина Георгиева Янчева в качеството й на упълномощен представител на Инициативен комитет за издигане на Румен Георгиев Радев и Илияна Малинова Йотова като независими кандидати за президент и вицепрезидент на републиката.
относно: Промяна в съставите на членовете на ПП ДПС в съставите на СИК в избирателни секции на територията на община Бобов дол и община Кюстендил, област Кюстендил за произвеждане на изборите за президент и вицепрезидент на републиката /втори тур/ на 13 ноември 2016 г.